Gabar Dağın'da Operasyon, Evrim Cembeli kod adlı Menice Özkan ve Tekoşin Cudi kod adlı Edibe Kündün etkisiz hale getirildi ! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Gabar Dağın’da Operasyon, Evrim Cembeli kod adlı Menice Özkan ve Tekoşin Cudi kod adlı Edibe Kündün etkisiz hale getirildi !

GoogleNews Abone ol
Gabar Dağın’da Operasyon, Evrim Cembeli kod adlı Menice Özkan ve Tekoşin Cudi kod adlı Edibe Kündün etkisiz hale getirildi !
Bu haber 03 Ocak 2021 - 19:06 'de eklendi

Şırnak’ın Gabar Dağı bölgesinde etkisiz hale getirilen 5 teröristten 2’sinin Terörden Arananlar Listesi’nde gri kategoride yer aldığı belirlendi.

Yıldırım -1 Cudi Şehit J.Asb.Kd.Bçvş. Sıddık Uluocak Operasyonu kapsamında, Şırnak Merkez ilçe Gabar Dağı bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve komando birlikleri ile gerçekleştirilen operasyonda, 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, sözde Botan Eyaleti Gabar (Küpeli) bölgesinde takım sorumlusu olarak faaliyet gösteren ve terörden arananlarda 500 bin liraya kadar ödülle gri kategoride yer alan Evrim Cembeli kod adlı Menice Özkan olduğu belirlendi. Teröristin 06 Mayıs 2018’de Şırnak-Güçlükonak-Yağızoymak bölgesinde zırhlı aracın geçişi esnasında EYP ile saldırı eylemine katıldığı tespit edildi.

Diğer teröristin ise, sözde Botan Eyaleti Gabar (Küpeli) bölgesinde örgütün erzak, malzeme, silah ve mühimmat depolarının sorumlusu olduğu ve terörden arananlarda 500 bin liraya kadar ödülle gri kategoride yer alan, Tekoşin Cudi kod adlı Edibe Kündün olduğu ortaya çıktı.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER