Gebze'de 301 yeni sosyal konut inşa edilecek | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Gebze’de 301 yeni sosyal konut inşa edilecek

GoogleNews Abone ol
Gebze’de 301 yeni sosyal konut inşa edilecek
Bu haber 30 Kasım 2020 - 14:09 'de eklendi

Türkiye genelinde sosyal konut üretme çalışmalarına devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), dar ve orta gelirli vatandaşlara sunduğu uygun fiyatlı konutlarla onların güvenli ve sağlıklı yaşam sürmelerini sağlıyor.

TOKİ’nin en çok sosyal konut hayata geçirdiği bölgelerden olan Kocaeli Gebze’de yeni çalışma yapılacağı duyuruldu. Gebze’nin Kirazpınar bölgesinde yükselecek söz konusu projenin ihale süreci başladı.

ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

TOKİ Gebze Kirazpınar projesi kapsamında 301 adet konut hayata geçirilecek. Projenin ihalesi 1 Aralık 2020 günü düzenlenecek. Proje kapsamında bölgede alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

Yapılan bilgilendirmede ihalenin, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceği ve tekliflerin yalnızca online ortam olan EKAP üzerinden alınacağı kaydedildi.

Kirazpınar bölgesinde güvenli ve modern bir yaşam alanı sunacak projede inşaat çalışmalarının ihaleden sonra kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla kısa zamanda başlaması bekleniyor. Projedeki konut tipleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, teslim tarihi, kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin sonraki aylarda kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

BARTIN’A YENİ PROJE MÜJDESİ

Yeni konut projesi çalışmalarını sürdüren TOKİ, Bartın’ın Merkez ilçesinde yeni bir proje hayata geçirecek. İhale duyurusu yapılan projede 158 adet konut, 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri yapılacak.

Bartın Merkez’de hayata geçirilecek projenin ihalesi ise 6 Ocak 2021 günü düzenlenecek. Projede inşaat çalışmalarının 2021 yılı ilk yarısında başlaması bekleniyor.

Gebze'de 301 yeni sosyal konut inşa edilecek
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER