Huawei'den yeni teknoloji, 135W Hızlı Şarj İçin Sertifika aldı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Huawei’den yeni teknoloji, 135W Hızlı Şarj İçin Sertifika aldı!

GoogleNews Abone ol
Huawei’den yeni teknoloji, 135W Hızlı Şarj İçin Sertifika aldı!
Bu haber 05 Ocak 2021 - 11:30 'de eklendi

Akıllı telefonların gelişmesiyle beraber, kullanıcılara sunulan teknolojiler de her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu teknolojilerden biri ise hızlı şarj olarak karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi 2020 yılında 125W’lık hızlı şarj desteğine sahip olan ilk akıllı telefonlarla tanıştık. Şimdi de Huawei’nin hızlı şarj konusunda ciddi bir hamleye imza atacağına şahit olmaktayız. Bu doğrultudaysa paylaşılan bilgilere göre Huawei’nin 2021 yılı içerisinde 135W hızlı şarj cihazını piyasaya sunmak için bir takım sertifikalar aldığını gözlemlemekteyiz.

Şimdilik, Huawei cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, Çin’de ortaya çıkan bilgilerde Huawei’nin HW-200675CP0 model numaralı 135W‘lık bir hızlı şarj cihazı üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Bildiğiniz üzere Huawei, Mate 40 lansmanı sırasında 120W ve 200W süper hızlı şarj teknolojilerine ulaştığını ancak bunları Huawei Mate 40 serisiyle birlikte tanıtmadığını belirtmişti. Tüm bu açıklamaların ardından Huawei’nin 2021 yılında 135W’lık hızlı şarj cihazıyla beraber kullanıcıların karşısına çıkacağı 3C sertifikası ile birlikte onaylandı.

Fakat bahsi geçen hızlı şarj cihazının şimdilik hangi model ile beraber piyasaya sunulacağı bilinmiyor. Ancak, bazı kaynaklar bu modelin Mart 2021 yılında tanıtılacağı tahmin edilen Huawei P50 serisi olacağını düşünüyorlar.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER