İhbar üzerine takibe alınan Nejat Daş, gözaltına alındı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İhbar üzerine takibe alınan Nejat Daş, gözaltına alındı!

GoogleNews Abone ol
İhbar üzerine takibe alınan Nejat Daş, gözaltına alındı!
Bu haber 03 Mayıs 2020 - 16:46 'de eklendi

Nejat Daş, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan TIR’da beyan edilmeden yurda sokulan 300 bin İngiliz sterlini ile ilgili olarak polis tarafından İstanbul’da gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, aldıkları bir ihbar üzerine Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yapan ve Almanyadan gelen TIR’ı takibe aldı. TIR, polis tarafından İstanbul Büyükçekmece’ye kadar izlendi. Bir süre sonra TIR’ın yanına Nejat Daş geldi. Güvenlik güçleri TIR sürücüsü ve Nejat Daş’ı yakalayarak gözaltına aldı. TIR’da yapılan aramada Türkiye’ye sokulurken Kapıkule Gümrük Müdürlüğü’ne beyan edilmeyen yaklaşık 2 milyon 600 bin TL karşılığı olan 300 bin İngiliz Sterlini bulundu. TIR sürücüsü yapılan ilk sorgulamasında dövizin kendisinin olmadığını, sadece taşıdığını ve paraların sahibi olarak kendisine bir başka isim söylendiğini beyan etti.

Gözaltına alındıktan sonra, Edirne’ye getirilen Daş’ın sorgusu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nde sürüyor. Dövizin kaynağının da araştırıldığı öğrenildi.

Kaynak :hurriyet.com.tr

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER