İptal Edilmiş Windows Core Polaris sürümü internete sızdı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İptal Edilmiş Windows Core Polaris sürümü internete sızdı!

GoogleNews Abone ol
İptal Edilmiş Windows Core Polaris sürümü internete sızdı!
Bu haber 05 Ocak 2021 - 12:00 'de eklendi

Microsoft’un 2018 yılında bilgisayarlar için daha yeni ve modern bir Windows 10 sürümü için kolları sıvadığı ileri sürülmüştü.

Bu sürümün Polaris kod adını taşıdığı paylaşılmıştı. Polaris’in katlanabilir mobil cihazlar için geliştirilen Andromeda ile birlikte Windows Core OS şemsiyesi altında olacağı da bilgiler arasındaydı.

İşletim sisteminin halihazırda yüklendiği eski kod ve uyumluluk sorunlarının çoğunu ortadan kaldırması da hedefler arasındaydı. Öte yandan, 2018 yılında hem Polaris hem de Andromeda iptal edilip bunun yerine Windows 10X’e yönlenildi. Son olaraksa eski bir Polaris yapısı internete sızdırıldı.

Geleneksel PC’ler için modüler özellik sunacak olan Polaris çevrimiçi olarak sızdırılmış olsa da, yapının 2018 yılına ait ve çok erken olduğu, ayrıca kabuk veya uygulama içermediği ifade ediliyor. Bu da sızıntının grafik kullanıcı arayüzünün olmadığı ve sadece çıplak işletim sistemi paketi olduğu anlamına geliyor. İlginç olansa bunun bir RS3 RTM yapısı olması ve ARM32 mimarisiyle uyumlu olması. Bu anlamda yapının Surface RT‘de bile başlatılabilmesi mümkün.

Polaris’in artık geliştirilmediği ve yerine Windows 10X’in geleceğini bir kez daha belirtelim. Bu sürümünse bu yılın ilkbaharında gelmesi planlanıyor. Sızdırılan yapıyı çeşitli sorunlar içerebileceğinden ana sisteminize yüklememenizi de önermek görevimiz.

İptal Edilmiş Windows Core Polaris sürümü internete sızdı!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER