İstanbul Boğazı hakkında çok konuşulacak tahmin! Donacak! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İstanbul Boğazı hakkında çok konuşulacak tahmin! Donacak!

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknoloji Enstitüsü bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar’dan küresel soğuma ile ilgil çok tartışılacak bir açıklama geldi. Prof. Dr. Yaşar, açıklamasında önümüzdeki 3 yılı işaret ederek küresel soğumayla birlikte İstanbul Boğazı’nın donacağını söyledi.

GoogleNews Abone ol
İstanbul Boğazı hakkında çok konuşulacak tahmin! Donacak!
Bu haber 27 Şubat 2021 - 10:30 'de eklendi

Dünya’da görülen iklim değişiklikleri bir çok olumsuz etkiyi de beraberinde getirirken DEÜ’de öğretim üyeliği görevinde bulunan Prof. Dr. Doğan Yaşar, dünyayı bekleyen asıl tehlikenin ısınma değil, küresel soğuma olduğunu söyledi.

Küresel soğumayla birlikte kuraklık başlangıcı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yaşar, önümüzdeki 2022, 2023 veya 2024 yıllarında yaşanabileceğini belirterek sıcaklıkların bu yıllarda mola vereceğini ve bu molada da İstanbul Boğazı’nın da donacağını ifade etti.

Son olarak 1929 yılında görülen küresel soğumada insanların boğazdan yürüyerek karşıya geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Doğan Yaşar, bu olayın önümüzdeki 3 yıla kadar gerçekleşebileceğini kaydederken küresel soğumanın yanında getireceği etkiler hakkında önemli bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Doğan Yaşar, yaşanacak en önemli sorunun kuraklık olacağını ve yağışların da düşmesiyle birlikte tarım ürünlerinde çok ciddi sıkıntılar yaşanacağını söyledi. Orta Avrupa’ya kadar inecek olan buzullar nedeniyle Kuzey Avrupa’da tarım yapılamayacağını kaydeden Yaşar, Türkiye’de de verimlilik düşeceğini ve üretimin belki de durma noktasına gelebileceğini sözlerine ekledi.

İlerleyen zamanlarda düzgün bir tarım politikası ve yeraltı sularını dikkatlice kullanarak cari açığımızı kapatabileceğimizi kaydeden Prof. Dr. Doğan Yaşar, bu sayede tarım ürünlerimizin değer kazanacağını belirtti.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER