İstanbul'a eğitim için gelen genç kadın 5 kişinin tecavüzüne uğradı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İstanbul’a eğitim için gelen genç kadın 5 kişinin tecavüzüne uğradı!

Mısır’dan eğitim için İstanbul’a gelen bir genç kadın, gittiği eğitim merkezinde tanıştığı arkadaşının tecavüzüne uğradı. Ayrıca gasp edilen mağdur kadın şikayetçi olunca öfkelenen Mısırlı genç arkadaşı bu kez yanına 4 arkadaşını da alarak genç kadına toplu tecavüz etti.

GoogleNews Abone ol
İstanbul’a eğitim için gelen genç kadın 5 kişinin tecavüzüne uğradı!
Bu haber 27 Şubat 2021 - 10:00 'de eklendi

İstanbul’a eğitim alma için gelen Mısırlı genç kadının başına gelmeyen kalmadı.

Gittiği eğitim merkezinde tanıştığı bir arkadaşının tecavüzüne uğrayan genç kadın ayrıca gasp edilince soluğu poliste aldı. Şikayetçi olan genç kadına bu kez şikayetinden vazgeçmesi için 5 kişi birden tecavüz etti.

28 yaşındaki R.D., isimli genç kadının kayıt yaptırdığı üniversitenin Türkçe Öğretim Merkezinde kendisi gibi Mısır’dan gelen 29 yaşındaki I.M., ile arkadaş oldu. Daha sonra sevgili olan R.D. ve I.M. arkadaş grubuyla birlikte Beyoğlu’ndaki bir evde yaklaşık 2 hafta kadar birlikte kaldı. Orada yaşadıkları sırada iddialara göre R.D., duşa girdiği sırada erkek arkadaşı I.M., duşa girerek genç kızla zorla birlikte olmak istedi.

R.D. o sırada çığlık atınca ev arkadaşı O.A., odaya girerek genç kadına saldıran sevgilisi I.M.’yi evden kovdu. Kız arkadaşına sinirlenen genç adam R.D.’yi bir arkadaşı ile beklemeye başladı. Genç kız cebindeki 4 bin lira ile birlikte bankaya gittiği sırada sevgilisi I.M. tarafından gasp edildi. Para ve telefonunu alan I.M. oradan hızla kaçarak kayıplara karıştı.

Mağdur olan genç kız soluğu karakolda aldı ve kendisini darp eden erkek arkadaşı ve yanında getirdiği kişiden şikayetçi oldu. Yaşanan olaydan yaklaşık 3 ay sonra I.M, yüzünde maske ve yanında 4 arkadaşıyla birlikte eski sevgilisini takip etti. Tenha bir yerde genç kızı bayıltarak araca bindiren I.M. genç kızı bir bilinmeyen bir adrese götürdü.

Eski erkek arkadaşı genç kadına şikayetinden vazgeçmesi gerektiği, aksi takdirde işkence yapıp toplu tecavüze uğrayacağını söylediği öğrenilirken korkuya kapılan genç kadının eski sevgilisinin söylediklerini yapacağını söylese de 5 kişi tarafından defalarca istismar edilip işkence uyguladığı öne sürüldü.

İşkenceden sonra bir kağıda şikayetinden vazgeçtiğine dair zorla imza attırılan R.D., serbest bırakıldıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giderek uç duyurusunda bulundu. Savcılık yaşanan skandal olayın ardından şüpheliler hakkında soruşturma başlatırken yürütülen soruşturma kapsamında adli tıp kurumuna sevk edilen genç kadının çeşitli yollardan istismara maruz kalıp işkence gördüğünü belirten bir rapor düzenledi.

Savcılık tarafından incelenen raporun ardından 2 şüpheli hakkında ‘Nitelikli Cinsel Saldırı’, ‘Birden Fazla Kişi Tarafından’ Nitelikli Yağma’, ‘Basit Cinsel Saldırı’ ve ‘Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma’ suçları kapsamında iddianame düzenledi. 40 yıla kadar hapsi istenen saldırganlar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacaklar.

İstanbul’a eğitim için gelen genç kadın 5 kişinin tecavüzüne uğradı!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER