İstanbul'da faaliyet gösteren ticari taksilerde yaş sınırı değişikliği | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İstanbul’da faaliyet gösteren ticari taksilerde yaş sınırı değişikliği

İBB UKOME tarafından yapılan bir toplantıda İstanbul’da bulunan ticari taksilerde yaş sınırı ile ilgili bir karar alındı.

GoogleNews Abone ol
İstanbul’da faaliyet gösteren ticari taksilerde yaş sınırı değişikliği
Bu haber 27 Şubat 2021 - 11:00 'de eklendi

Alınan kararda ise daha önceden 0-1 yaş aralığında olan araçların ticari taksi olarak trafiğe çıkma maddesi son kararla birlikte bu yaş aralığı 0-2 olarak değiştirildi.

İstanbul’daki ticari taksilerle ilgili İBB UKOME tarafından yeni bir karar alındı. Son günlerde yükselen araç fiyatları nedeniyle esnafa destek olmak amacıyla alınan kararda ticari taksilerin yaş sınırlarında değişikliğe gidildiği belirtilirken kararın henüz uygulamaya geçmediği bildirildi.

Taksici Esnafları Odası Başkanı Eyüp Aksu tarafından bildirilen yeni kararda ticari taksi plakasına sahip kişilerin 0-2 yaş aralığında olan araçları ile taksicilik yapabileceği aktarıldı. Gerçekleştirilen UKOME toplantısında söz konusu kararı alındığını ve öncesinde 0-1 olan yaş sınırının alınan kararla birlikte 0-2 yaşa çıktığını söyleyen Aksu, uygulamamanın söz konusu kararın imzalandıktan sonra yürürlüğe gireceğini ifade etti.

İstanbul’da faaliyet gösteren ticari taksilerde yaş sınırı değişikliği
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER