İstanbul'daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar! Yasaklar kaldırıldı | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

İstanbul’daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar! Yasaklar kaldırıldı

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan bir kararda halı saha ve yüzme havuzlarının saat 09.00 ile 19.00 saatleri arasında HES kodu uygulamasıyla seyirci ve misafir alınabileceği belirtildi. Ayrıca, internet kafe, bilardo salonu ve hamam gibi işletmelerde de yüzde 50 kapasite sınırına uyularak 07:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışmalarına izin verildi.

GoogleNews Abone ol
İstanbul’daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar! Yasaklar kaldırıldı
Bu haber 31 Mart 2021 - 10:30 'de eklendi

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kontrollü normalleşmeye geçiş ile birlikte İstanbul’da bazı işletmelerin faaliyetlerinde bir takım değişikliğe gidildi.

Çok yüksek risk grubu olarak adlandırılan kırmızı kategoride bulunan İstanbul’da alınan yeni bir kararda daha öncesinde kapalı olarak kalması belirlene bazı işletmelerde kısıtlamalar kaldırılarak kontrollü şekilde faaliyet göstermelerine izin verildi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından gerçekleştirilen toplantı sonrasında alınan kararla ile ilgili bir açıklama yapan İstanbul Valiliği, daha önce faaliyetlerine geçici olarak durdurulma kararı verilen halı saha ve yüzme havuzu gibi tesislerde giriş için HES kodu zorunluğu getirerek seyirci ile misafir alınacağını bildirdi.

Bu işletmelerin saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışmalarına izin verildiğinin belirtildiği açıklamada internet kafeler ile birlikte bilardo salonları ve hamam gibi faaliyet gösteren işletmelerinde yüzde 50 kapasite sınırı ve zorunlu tutulan HES koduyla saat 07:00 ve 19:00 saatleri misafir alarak faaliyetlerine devam edebilecekleri bildirildi.

İstanbul’daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER