Joe Biden'in başkanlığı resmi olarak tescillendi | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Joe Biden’in başkanlığı resmi olarak tescillendi

GoogleNews Abone ol
Joe Biden’in başkanlığı resmi olarak tescillendi
Bu haber 07 Ocak 2021 - 13:16 'de eklendi

ABD’de Temsilciler Meclisinin gerçekleştirdiği senato ortak oturum toplantısında başkanlık seçimlerinden galip olarak ayrılan Joe Biden’in başkanlığı resmi olarak tescillendi. Donald Trump ise yenilgili kabul ederek 20 Ocak tarihinde başkanlığı sorunsuz bir şekilde devredeceğini açıkladı.

Beyaz Saray’ın önünde başlatılan mitinglerin şiddetinin büyümesi ve göstericilerin kongre binasına baskın yapmasıyla birlikte başlayan olaylarda Kongre toplantısına ara verilmişti. Bina ve çevresinde alınan yeni güvenlik önlemleri ile birlikte kongre toplantısı tekrar başlatıldı.

Toplantıda Temsilciler Meclisi tarafından alınan kararda yapılan başkanlık seçimlerini galip olarak noktalayan Demokrat parti adayı Joe Biden’ın başkanlığı resmi olarak tescil edildiği bildirildi.

ABD Kongresi’nin Biden’ın başkanlığını tescil etmesinin karar verildiğine dair yaptığı duyurunun ardından bir açıklama yapan Trump, yenilgiyi kabul ettiğini belirterek her ne kadar seçim sonuçlarına karşı olsa da başkanlık görevini 20 Ocak tarihinde sorunsuz bir şekilde devredeceğini duyurdu.

Joe Biden’in başkanlığı resmi olarak tescillendi
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER