Kaçak yapılaşmayla mücadelenin arttığı Bodrum'da en ücra noktalarda dahi denetim yapılıyor. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Kaçak yapılaşmayla mücadelenin arttığı Bodrum’da en ücra noktalarda dahi denetim yapılıyor.

GoogleNews Abone ol
Kaçak yapılaşmayla mücadelenin arttığı Bodrum’da en ücra noktalarda dahi denetim yapılıyor.
Bu haber 29 Eylül 2020 - 8:30 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıllarda başlattığı kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları, özellikle Türkiye’nin önemli turizm noktalarında yoğun şekilde sürüyor.

Muğla’nın Bodrum bölgesi, kaçak yapı denetiminin yoğun olduğu bölgeler arasında öne çıkıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve gelir gelmez kaçak ve mevzuata aykırı yapılara karşı bir seferberlik başlattıklarını ve bu konudaki kararlılıklarının aynı biçimde sürdüğünü ifade etti.

BAKANLIK İLE ORTAK ÇALIŞMA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte kaçak yapılara karşı net bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bakanımız Murat Kurum buraya geldi ve çok net bir şekilde ifade etti. Bizim isteğimizi, kararlılığımızı gördü ve bize destek verdi. Beraber sürdürdüğümüz bu çalışmalara devam edeceğiz. Başlattığımız seferberlik kaçak yapıları durdurdu. Bodrum’a çok önemli markalar gelecek diye hiçbir şekilde taviz vermiyoruz. İlçemizin en ücra ve küçük bölgelerinde dahi denetimler sürüyor” şeklinde konuştu.

Bodrum’un alt yapı sorunlarını çözme adına yürütülen çalışmalardan da bahseden Aras, Büyükşehir Belediyesi’nin ise gelecek 5 yılda 1 milyar TL’lik yatırım yapacağını, sorunları çözüme kavuşturma hedefini başarmak için yoğun bir mesai harcadıklarını ifade etti.

YABANCI TURİSTTE ÖNEMLİ KAYIP

Bodrum’un turizm dönemi hakkında da bilgiler paylaşan Başkan Aras, koronavirüs salgınının her turizm destinasyonu gibi Bodrum’u da olumsuz etkilediğini belirterek yabancı turist sayısındaki kayıplarının yüzde 90’a vardığını ifade etti. Başkan Aras, 2020 yılının Ocak-Ağustos arası döneminde 100 yabancının Bodrum’u ziyaret ettiği bilgisini aktardı.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER