Kanuni Sultan Süleyman'ın portresi rekor bedele satıldı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Kanuni Sultan Süleyman’ın portresi rekor bedele satıldı!

Kanuni Sultan Süleyman’ın 16. yüzyılda yapılmış olan bir portresi, düzenlenen müzayede de 438 bin sterline (5 milyon TL) satıldı. Rekor bedel ödeyen kişinin isminin ise açıklanmadığı öğrenildi.

GoogleNews Abone ol
Kanuni Sultan Süleyman’ın portresi rekor bedele satıldı!
Bu haber 01 Nisan 2021 - 10:30 'de eklendi

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Sotheby’s müzayede evinde Kanuni Sultan Süleyman’ın 16. yüzyılda çizilmiş olan portresi açık artırmada satışa sunuldu.

Kanuni’nin portresi düzenlenen açık artırmada 350 bin sterline (4 milyon TL) alıcı bulurken müzayedeyi düzenleyen eve verilecek komisyon ve vergiler ile birlikte portreye 438 bin 500 sterlin (5 milyon TL) bedel ödendi.

Kanuni’nin 43 yaşında olduğundaki halinin resmedildiği portreyi alan kişi veya kişilerin kimlikleri açıklanmazken portrenin ‘İslam Dünyası ve Hindistan Sanatları’ başlıklı bir koleksiyonda satışa sunulduğu belirtildi.

Fransız bir aileye 19. yüzyılda geçen portrenin İtalyan ressam Cristofano Dell’ Altissimo’nun çizdiği belirtilirken portreyi diğerlerinden ayıran özelliğinin bakır levha üzerine çizilmesi olarak aktarıldı. Sultan Süleyman’ın Irak ve İran’ı fethetmesinin ardından Preveze Deniz Savaşı sırasında Papa ve onun müttefiklerine karşı kazandığı zafer anının resmedildiği portre rekor fiyata satılmış oldu.

Kanuni Sultan Süleyman’ın portresi rekor bedele satıldı!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER