Kayseri Sahabiye'de yeni etap çalışması başladı | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Kayseri Sahabiye’de yeni etap çalışması başladı

GoogleNews Abone ol
Kayseri Sahabiye’de yeni etap çalışması başladı
Bu haber 06 Nisan 2021 - 22:54 'de eklendi

Kayseri ilçeleri arasında kentsel dönüşümün yoğun şekilde uygulandığı bölge olan Sahabiye’de 2’nci etap çalışmaları kapsamında Prof. Fevzi Fevzioğlu Caddesi ile Yıldırım Caddesi arasını kapsayan alanda yıkım çalışmaları yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmeye göre, 42 bin metrekarelik alanda uygulanacak kentsel dönüşüm kapsamında 86 adet binanın yıkımı başladı. Bölgede modern ve güvenli yaşam alanları oluşturuluyor.

Söz konusu yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, “Şu anda Sahabiye Mahallemizdeyiz. Hatırlanacağı üzere seçim sürecinde en çok sorulan sorulardan biriydi. Sahabiye Kentsel Dönüşümü devam edecek mi? Ya da Sahabiye Kentsel Dönüşümü kilitlendi, ne zaman başlayacak? İşte besmeleyi çektik. Seçimlerden hemen sonra ilgili firma ve müteahhitlerle görüştük. Kendisinin iyi niyetiyle, bizim gayretimizle çalışmalar başlattık” şeklinde konuştu.

TOPLAM 1200 BAĞIMSIZ BÖLÜM OLUŞTURULUYOR

Sahabiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının 1’nci etabından da bahseden Başkan Büyükkılıç, “Görüldüğü gibi burada 622 daire, 55 tane dükkân yapıldı ve teslim edildi. Cenabı Allah’a şükürler olsun. Ayrıca bu birinci etabın iki bölümünde, 500 daire olarak, 5 blok içerisinde şu anda inşaatlar harıl harıl devam ediyor. Onları da görüyoruz. Burada 1100 civarı daire ortaya çıkıyor. 55 tane bir, 30 civarında da bir dükkân çıkıyor. Toplam 1200 bağımsız bölüm ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

UZLAŞMALAR YAPILDI

2’nci etap çalışmaları için hak sahipleriyle uzlaşmaların yapıldığının altını çizen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Şu anda yıkım ihalesini yaptık. 1950’li, 60’lı, 70’li değişik yıllarda yapılmış olan depreme dayanıklı olmayan, bu eski olumsuzluklarla yapılan yapıları, temizliyoruz ve yeniden yapıyoruz. Şimdi de arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre toplam 86 binanın yıkımı söz konusu olacak. Elbette ki, şehrimizin merkezinde bu güzel semtimizde insanların onurlu bir şekilde yaşayacağı ve hak sahiplerinin haklarını sahip olacağı süreci başlatıyoruz. Yapılan çalışmaların hayırlı uğurlu olmasını, kazasız, belasız sona ermesini temenni ediyorum. Besmeleyi çekip başlatıyoruz” diye konuştu.

Kayseri Sahabiye'de yeni etap çalışması başladı
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER