Kentsel dönüşüm çalışmaları Kartal'da devam edip riskli binalar tek tek yıkılıyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Kentsel dönüşüm çalışmaları Kartal’da devam edip riskli binalar tek tek yıkılıyor

GoogleNews Abone ol
Kentsel dönüşüm çalışmaları Kartal’da devam edip riskli binalar tek tek yıkılıyor
Bu haber 11 Ocak 2021 - 19:30 'de eklendi

İstanbul’un Kartal ilçesinde Şubat 2019 döneminde çöken binadan sonra kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. İlçede riskli yapılar belirlenerek kentsel dönüşüm çalışmaları uygulanıyor. Çalışmalar, Kartal Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor.

Kartal Belediyesi ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde yıkım işlemleri yapıyor. Ekiplerin geçtiğimiz hafta sonu da 2 adet riskli binanın yıkımını gerçekleştirdiği bildirildi.

Kartal Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Yukarı Mahalle Belediye Caddesi üzerinde bulunan biri 2, diğeri 5 katlı olan ve kentsel dönüşüm kapsamında riskli olduğu belirlenen 2 adet binanın yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım işleminde Kartal Belediyesi Zabıta ve Sivil Savunma Müdürlüğü ile Kartal Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yer aldı.

70 BİN KİŞİ GÜVENLİ YAPILARDA

Kartal’da devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Ülkenin deprem gerçeğini dikkate alarak ilçemizdeki çarpık ve sağlıksız yapılaşmanın önüne geçmeyi, tüm konutların, kamu yapılarının depreme dayanıklı hale getirilmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda Kartal Belediyesi olarak 6306 sayılı yasaya göre riskli yapı raporu almış ancak yasal süre içinde yıkılmamış binalar ile sahipleri tarafından ilgilenilmeyen metruk binaların yıkımı için özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonlarına yoğunlaştık” ifadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümle insanlara güvenli yaşam alanları sunduklarından bahseden Başkan Yüksel, “Yapılan yıkım çalışmaları ile 70 binin üzerinde canımızı deprem tehdidinden kurtardık. İlçemizde hem çevre ve çocuklarımız için tehlike oluşturan metruk binaların hem de deprem riski altındaki yapıların yıkımına aralıksız devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kartal'da riskli binalar tek tek yıkılıyor
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER