Küçükçekmece, Fatih, Bakırköy ve Beyoğlu ilçelerinde yer alan konutlar ihaleyle satılacak | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Küçükçekmece, Fatih, Bakırköy ve Beyoğlu ilçelerinde yer alan konutlar ihaleyle satılacak

GoogleNews Abone ol
Küçükçekmece, Fatih, Bakırköy ve Beyoğlu ilçelerinde yer alan konutlar ihaleyle satılacak
Bu haber 24 Şubat 2021 - 12:15 'de eklendi

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 50 adet konut satışa sunuldu. Konutlar, düzenlenecek ihaleler ile satılacak.

Satışa sunulan gayrimenkuller Avrupa yakası Beyoğlu, Fatih, Küçükçekmece ve Bakırköy ilçelerinde bulunuyor. Konutlar için toplam 34 milyon 760 bin TL satış bedeli belirlendi.

Satışa sunulan bazı konutlarda öncelikli alım hakkı bulunuyor. Konutlar ihalede tek tek satılacak. İhale ve konutlara dair tüm detaylar Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’ndan öğrenilebilecek.

KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ

Satışa sunulan konutlar arasında Bakırköy ilçesinde 35 adet konut bulunuyor. Bu konutların ihalesi 15 Mart 2021 günü düzenlenecek. Bu ilçede satışa sunulan konutların fiyatları 640 bin TL ile 860 bin TL arasında değişiyor.

Küçükçekmece ilçesinde ise 13 adet konut satışa sunuldu. Bu konutların ihalesi 17 ve 18 Mart günleri düzenlenecek. Konutların fiyatları ise 495 bin TL ile 550 bin TL arasında değişiyor.

Fatih ilçesinde yer alan 1 adet 1+1 konut 230 bin TL’den satışa sunuldu. Beyoğlu ilçesinde ise Çukur Mahallesi’nde yer alan 1 adet konut, 900 bin TL’ye satışa sunuldu.

AÇIK TEKLİF SUNULACAK

İhaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede, ihalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu‘nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulüyle yapılacağı belirtildi. Satışa sunulan konutlar için geçici teminat bedeli de bulunuyor.

Küçükçekmece, Fatih, Bakırköy ve Beyoğlu ilçelerinde yer alan konutlar ihaleyle satılacak
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER