LG, 6 yıldır zarar uğradığı telefon pazarı piyasasından çekiliyor! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

LG, 6 yıldır zarar uğradığı telefon pazarı piyasasından çekiliyor!

Güney Kore merkezli LG Electronics, cep telefonu bölüm pazarında son 6 yılda yaklaşık 4,5 milyon dolarlık zararında dolayı çekilme kararı aldı.

GoogleNews Abone ol
LG, 6 yıldır zarar uğradığı telefon pazarı piyasasından çekiliyor!
Bu haber 05 Nisan 2021 - 18:39 'de eklendi

Güney Kore’de merkezi bulunan teknoloji devi LG Electronics, cep telefonu pazarından çekilme kararı aldı.

Şirketin bu yönde karar vermesine gerekçe olarak ta cep telefonu bölümünün son 6 yıl içerisinde yaklaşık 4,5 milyon dolar zarar gösterildi.

LG Electronics şirketinin yetkilileri, zarar uğrayan cep telefonu bölümü için bir alıcı bulunmadığı ve bundan dolayı da söz konusu birimlerde faaliyetlerinin kademeli olarak kapatılacağını bildirdi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle akıllı telefon pazarında meydana gelen yoğun rekabetten dolayı faaliyetini durdurma kararı alan LG Electronics, bu karar ile birlikte ilk kez büyük pazar payına sahip bir cep telefonu markası olacak.

LG Electronics’in yazılı açıklamasında cep telefonu bölümlerinin son 6 yılda yaklaşık olarak 4.5 milyar dolar yakın zarar çıkardığı belirtilirken şirket olarak sert rekabet yaşanan sektörden çıkarak elektrikli araç parçalarının ve birbirlerine bağlı cihazlar ile birlikte ve akıllı ev gibi büyüme imkanı yaratan alanlarda faaliyetlerine devam edileceği ifade edildi.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER