Milli Eğitim Bakanı okullar açılacak mı sorusuna! nihai karar bilim insanlarının! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Milli Eğitim Bakanı okullar açılacak mı sorusuna! nihai karar bilim insanlarının!

GoogleNews Abone ol
Milli Eğitim Bakanı okullar açılacak mı sorusuna! nihai karar bilim insanlarının!
Bu haber 10 Mayıs 2020 - 12:35 'de eklendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulis programında gündeme dair açıklamalar yaptı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarından satır başları şu şekilde: Dünya genelinde okulların açılış raporlarını takip ediyoruz. Türkiye’nin sağlık açısından verilerin neler gösterdiği bilim kurulunun neler söyleyeceği sadece Türkiye’nin iyileşmesi yetmiyor. Hepsini analiz ediyoruz.

Bizim için 1 Haziran hedef. Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim kesinlikle açılamaz derse okulların açılması Eylül’e kalır. Ya da kısmı kısmı açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. Listelerimizi oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı bunu tek başına karar almıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı hep beraber karar alıyoruz. 

EĞER İLLERE GÖRE OKULLARIN AÇILIMI OLURSA 

Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız. Okula dönüşten sonraki bir yılın her anlamda hazırlığını yapıyoruz. Velilerin endişelerini dikkate alıyoruz. Öğrencilerden okulların açılması yönünde talep alıyoruz.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER