Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu belli oldu | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Muharrem İnce’nin partisinin ismi ve logosu belli oldu

CHP’den ayrılması sonrası parti kurma hazırlıklarına başlayan Muharrem İnce’nin ismini ‘Mavi Parti’si koyduğu yeni partisinin logosunu da ortaya çıkardı. Logoda dikkat çeken bir detay yer aldı.

GoogleNews Abone ol
Muharrem İnce’nin partisinin ismi ve logosu belli oldu
Bu haber 26 Mart 2021 - 13:13 'de eklendi

Cumhurbaşkanı adaylığı sonrası CHP’den ayrılan ve seçimlerden sonra da parti kurma hazırlıklarına başlayan Muharrem İnce, bir süredir devam eden çalışmalarını tamamladı.

Slogan ve logo tasarımlarını da tamamlayan İnce’nin ‘Mavi Parti’ verdiği partisinde logoda yer alan detaylar dikkatlerden kaçmadı.

Yola ‘Memleket hareketi, Türkiye bereketi’ diyerek çıkacak olan Muharrem İnce, yeni partisine Memleket, Adalet, Vicdan, ve İş kavramları açılımını sunarken parti ismine de bu açılımın baş harflerinden oluşan ‘Mavi’ ismini verdi.

Partinin, Atatürkçü çizgiden uzak olmayacağını daha önceden açıklayan Muharrem İnce, partisinin adını Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerine de atıf yaptı. Logo çalışmalarını da tamamlayan Muharrem İnce, partinin logosunda DSP lideri Bülent Ecevit’in partisinin izlerinin yer almasını istedi. Kanatları açık bir güvercin silueti yer alan logoda Türkiye haritasının da bir bölümü konuldu. Logoda yer alan Memleket hareketi yazısında bulunan ‘i’ harfinin noktası da Türk bayrağında bulunan ay yıldızla yapıldı.

Muharrem İnce’nin partisinin ismi ve logosu belli oldu
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER