NASA'dan korkutan açıklama! Potansiyel tehlikeli dev asteroid Dünya'ya yaklaşıyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

NASA’dan korkutan açıklama! Potansiyel tehlikeli dev asteroid Dünya’ya yaklaşıyor

NASA uzmanları tarafından yapılan bir açıklamada İngiltere’deki saat kulesi Big Ben’in yaklaşık 2.5 katı büyüklüğündeki bir asteroidin Dünya’ya yakın olarak geçeceğini duyuruldu. NASA araştırmacıları bu dev cismin potansiyel olarak çok tehlikeli olabileceğini ifade ettiler.

GoogleNews Abone ol
NASA’dan korkutan açıklama! Potansiyel tehlikeli dev asteroid Dünya’ya yaklaşıyor
Bu haber 23 Şubat 2021 - 13:19 'de eklendi

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından yapılan bir açıklamada potansiyel olarak tehlikeli görünen dev gök cisminin Dünya’ya yakın bir yerden geçeceği bildirildi.

ABD’de yayın yapan Daily Express’in yayınladığı haberde ‘2020 XU6’ isimli dev boyuttaki bir asteroidin, bugün Dünya’ya yakın bir mesafeden geçeceği belirtilirken NASA araştırmacılarına göre bu dev gök cisminin boyutu 222 metre olarak duyuruldu. Uzmanlar, 2020 XU6’nın Dünya ve Ay arasında yer alan 10.7 LD’lik mesafeden geçeceğini ifade ettiler.

NASA uzmanları tarafından verilen bilgilerde asteroidin potansiyel olarak tehlikeli bir cisim olarak değerlendirildiği ortaya çıkarken yapılan gözlemlerde, dev cismin güvenli bir mesafe aralığında geçeceğin belirtiliyor. Uzmanların tehlikeli olarak sınıflandırmasının altında ise dev asteroidin Güneş Sistemi’nin gelecek sürecinde Dünya’ya çarpabileceği değerlendirilirken bunu ölçen belirli parametrelerin olduğu kaydediliyor.

NASA’dan korkutan açıklama! Potansiyel tehlikeli dev asteroid Dünya’ya yaklaşıyor
Etiketler :
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER