Normalleşme planı devam ediyor! Hastanelerimiz 1 hazirandan sonra kademeli olarak hizmete geçecek! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Normalleşme planı devam ediyor! Hastanelerimiz 1 hazirandan sonra kademeli olarak hizmete geçecek!

GoogleNews Abone ol
Normalleşme planı devam ediyor! Hastanelerimiz 1 hazirandan sonra kademeli olarak hizmete geçecek!
Bu haber 17 Mayıs 2020 - 12:33 'de eklendi

Başka Erdoğan’ın takvimine göre 1 Haziran’dan itibaren hastanelerde uygulanan salgın tedbirleri gevşetilecek.

Cumhurbaşkanlığı’nın bakanlıklarla dinamik şekilde izlediği koronavirüs planına göre sağlık sistemindeki normalleşmenin haziranda başlatılması öngörülüyor.

Sağlık sisteminin normalleşme takvimine göre, 1 Haziran’dan itibaren pandemi hastanelerinin sayısı kademeli olarak azaltılacak. Sadece İstanbul ve Ankara gibi vaka sayılarının nispeten fazla olduğu illerde pandemi hastaneleri olacak.

Hijyen desteği talebi

Salgın döneminde nakit akışının bozulduğuna dikkat çeken sağlık sektörü ise Cumhurbaşkanlığı’ndan ve Sağlık Bakanlığı‘ndan SUT fiyat artışlarının her yıl makul düzeye endekslenmesini, 3 aylık dönem için geçmiş bir yılın SGK faturalarına göre ödeme yapılmasını ve hijyen tedbirleri nedeniyle artan giderler için destek istedi.

Hijyen tedbirleri nedeniyle giderlerin arttığını belirten sektör temsilcileri, düşmeyen aylık cari giderler nedeniyle destek talep etti.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Sektör temsilcileri, hükümetten mart, nisan, mayıs ayını kapsayan 3 aylık dönemde SGK prim ödemelerinin işsizlik fonundan karşılanmasını, 3 aylık dönem için geçmiş bir yılın ortalama SGK faturasının global bütçe olarak belirlenip ödenmesini, SUT fiyat artışlarının her yıl makul bir artışa endekslenmesini ve COVID-19 sürecinde yerli malzeme üretiminin teşvik edilmesini istedi.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER