Öğretmenler için koronavirüs aşı uygulaması başladı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Öğretmenler için koronavirüs aşı uygulaması başladı!

GoogleNews Abone ol
Öğretmenler için koronavirüs aşı uygulaması başladı!
Bu haber 25 Şubat 2021 - 10:00 'de eklendi

Çorum’da bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sungurlu ilçesindeki Arifegazili İlkokulu’nda düzenlenen ‘Öğretmenlere Aşı Uygulaması Programı’na katıldı.

Koronavirüs aşısının ilk dozu uygulanan Bakan Selçuk, aşı yapıldıktan sonra süreç ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin içinde bulunduğu koronavirüs salgınında riskli gruplar içinde yer alan öğretmelerin yüz yüze eğitim programı kapsamında milyonlarca öğrenciyle temas halinde olmaları öncesinde aşılama programlarının başlatılmasına karar verilmişti. Yaklaşık 1 milyon 249 bin öğretmen ve eğitim çalışanlarının aşı uygulama programlarının ise bugün başlatıldığı bildirildi. Koronavirüs tedbirlerinin alınarak açılması planlanan normalleşme süreci içerisinde 1 Mart tarihinde okulların açılmasından önce öğretmenlere aşılamaların ilk dozlarının yapılması planlanıyor.

Bu kapsamda koronavirüs aşısının ilk dozunu Çorum’un Sungurlu ilçesinde bulunan Arifegazili İlkokulu’nda yaptıran Milli Eğitim Bakanı Selçuk, tüm öğretmenlerin sağlık kuruluşlarından randevu alarak koronavirüs aşılarını yaptırabileceklerini söyledi. Bakan Selçuk aşı sonrası “Çorum’un Sungurlu ilçesindeyiz. Öğretmenlerimizle beraberiz, öğretmenlerimizle birlikle aşının ilk dozunu oldum.” diye konuşurken aşı sırası ile ilgilide detaylı bilgiler verdi.

ÖĞRETMENLER İÇİN AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Diğer vatandaşlar gibi e-nabız sisteminden veya 2023’e numaralı telefona kısa mesaj göndererek aşı sırası gelip gelmediği konusunda tüm öğretmelerin bilgi alabileceğini söyleyen Bakan Selçuk, aşı sırası gelen öğretmenlerin diledikleri yerlerde aşı randevularını oluşturabileceklerini ve aşılarının ilk dozunu yaptırabileceklerini kaydetti. Bakan Selçuk, konuşmasında “Sağlık Bakanlığı planlamayı yapıyor, biz listeyi geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabızda ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere Aşı Uygulaması
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER