Okan Bayülgen hakkında açılan gerizekalı davasında cezası netleşti! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Okan Bayülgen hakkında açılan gerizekalı davasında cezası netleşti!

Ünlü sunucu Okan Bayülgen’in sunduğu ‘Uykusuzlar Kulübü’ isimli programında Youtuber Muhammet Çumanoğlu’nun videosunu yayınladığı sırada ‘Gerezekalı’ tabirini kullanması savcılık tarafından affedilmedi. Bayülgen hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ünlü sunucunun mahkemede 2 yıl 4 aya kadar hapsi istemi ile yargılanacağı bildirildi.

GoogleNews Abone ol
Okan Bayülgen hakkında açılan gerizekalı davasında cezası netleşti!
Bu haber 26 Şubat 2021 - 13:15 'de eklendi

Ünlü televizyoncu ve sunucu Okan Bayülgen ile Youtuber Muhammet Çumanoğlu, arasında devam eden hakaret suçlamasından iddianame hazırlandı.

Sunuculuğunu üstlendiği ‘Uykusuzlar Kulübü’ isimli programında Youtuber Muhammet Çumanoğlu’nun videosunu yayınlayarak Çumanoğlu için ‘Gerezekalı’ tabirini kullandığı gerekçesiyle Youtuber ile davalık olan Okan Bayülgen’in İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bulunulan suç duyurusu dosyasının tamamlandığı öğrenildi.

Savcılığa verilen dilekçede sosyal medya pazarlama yöneticiliğisertifikası ile ilişki koçluğu sertifikası bulunan Çumanoğlu’nun Youtube kanalına kadın erkek ilişkileri üzerine hazırladığı videolarını yayınladığı belirtilmiş ve Okan Bayülgen’in, programında Çumanoğlu’na ait videolarından birinden kesit alarak yayınladığı sırada videoyla dalga geçerek Çumanoğlu’na hakaret ettiği iddia edilmişti.

Savcılığa verilen şikayet dilekçesinin incelenmesi üzerine ünlü sunucu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başavcılığı’nın başlattığı soruşturmada Bayülgen, emniyete çağrılarak şüpheli sıfatıyla ifade vermişti. Bayülgen’in ifadesinde, Muhammet Çumanoğlu gibi benzer kişilerle ilgili hazırladığı program sırasında tanımlama yaptığını ve insan ilişkileri hakkında ahkam kesenlere istinaden o şahıs hakkında ‘gerizekalı’ ibaresini kullandığını söyleyerek müştekiyle bir ilişkisi olmadığını söylemişti.

OKAN BAYÜLGEN HAKKINDA 2 YIL 4 AY HAPİS İSTEMİ!

Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın sonucunda Bayülgen’in emniyete verdiği ifadesinde hakaret içerikli kelimeyi kullandığını kabul ettiği ve müştekinin kişilik haklarını zedelediği yönünde suça yöneldiğine kanaat getirildi ve Bayülgen hakkında 2 yıl 4 ay hapis istemiyle iddianame düzenlediği bildirildi.

Okan Bayülgen hakkında açılan gerizekalı davasında cezası netleşti
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER