Ordu'da 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Ordu’da 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu

GoogleNews Abone ol
Ordu’da 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu
Bu haber 08 Nisan 2021 - 16:05 'de eklendi

Mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait olan 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu.

Söz konusu gayrimenkuller için 28 Nisan 2021 günü gayrimenkul satış ihalesi düzenlenecek. İhale, Altınordu’da bulunan büyükşehir belediye binasında yapılacak.

Satışa sunulan gayrimenkuller; arsa, kargır dükkan ve arsa niteliğini taşıyor. Gayrimenkuller Altınordu ilçesi Düz Mahallesi’nde yer alıyor.

Gayrimenkuller için ihalede toplam 13 milyon 321 bin TL satış bedeli belirlendi. Öte yandan ihalede gayrimenkullerin tek tek satılacağı da belirtildi.

GAYRİMENKULLERİN ÖZELLİKLERİ

Altınordu Düz Mahallesi Kültür Caddesi’nde 25 bin 043 metrekare büyüklüğe sahip arsa satışa sunuldu. Bu arsa için ihalede 111 bin TL satış bedeli belirlenirken talep edilen geçici teminat tutarı 3 bin 300 TL olarak görüldü.

Kültür Caddesi’nde satışa sunulan diğer gayrimenkul 4 katlı kargır dükkan niteliği taşıyor. Bu gayrimenkul için ise 11 milyon TL satış bedeli belirlendi.

Altınordu Stadyum Caddesi’nde 451 bin metrekare büyüklüğe sahip arsa satışa sunuldu. Satışı konu olan bu arsa için ihalede 2 milyon 210 bin TL muhammen bedel belirlendi. Arsanın geçici teminat tutarı 66 bin 300 bin TL olarak belirtildi.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35/a maddesi gereğince kapalı teklif usulü ile yapılacağı belirtildi. İhaleye ve gayrimenkullere ilişkin tüm detayların İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’ndan öğrenilebileceği belirtildi.

Öte yandan ihaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden yasal yerleşim yeri belgesi, nüfus kayıt örneği, tebligat için adres bilgisi, noter tasdikli imza beyannamesi, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname gibi belgeler talep ediliyor.

Ordu'da 3 adet gayrimenkul satışa sunuldu
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER