Osmaniye ilinde koronavirüs kararı! Pozitif testliler KYK yurtlarında kalacak | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Osmaniye ilinde koronavirüs kararı! Pozitif testliler KYK yurtlarında kalacak

Osmaniye Valiliği ile İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı ortak koronavirüs kararında, test sonucu pozitif çıkan vakaların hastanede yatışı olmaması durumunda karantinalarının ilk 7 gününü KYK yurtlarında geçirecekleri bildirildi.

GoogleNews Abone ol
Osmaniye ilinde koronavirüs kararı! Pozitif testliler KYK yurtlarında kalacak
Bu haber 26 Şubat 2021 - 12:00 'de eklendi

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık olarak açıkladığı iller bazındaki vaka oranları haritasından edinilen bilgilere göre, 100 binde 134,90 oran ile vakalarda artış gösteren il olarak görülen Osmaniye’de yeni bir koronavirüs kararı alındı. İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararda ise koronavirüs bulaşının önlenmesi ve ayrıca halkın sağlığının da korunması gerekçe gösterilerek alınan yeni karar Valilik kanalıyla duyuruldu.

Vali Yardımcısı Adem Yılmaz başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin son toplantısında il genelindeki vaka oranlarını giderek yükselmesi ve vakaların çoğunluğunda aile içi bulaşların tespit edildiği değerlendirildi. Toplantıda yapılan bu değerlendirmelerin ardından PCR sonucu pozitif olan ve tedavisi hastanede devam etmeyen karantina süreçlerinde ki ilk 7 gününü KYK yurtlarında kalarak geçirmelerinin sağlanmasına karar verildi.

Valilikte yapılan açıklamada söz konusu karara ve tedbirlere uyulmaması durumunda vatandaşlara ‘Kabahatler Kanunu ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’ gereğince idari para cezası uygulanacağı ve aykırılığın durumuna göre de kişilere ilgili kanunlar gereği işlem yapılacağı kaydedildi.

Osmaniye ilinde koronavirüs kararı! Pozitif testliler KYK yurtlarında kalacak
Etiketler :
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER