Pandemi döneminde öne çıkan izole yaşam şekli, İstanbul'un iki ilçesinde konut fiyatlarını artırdı | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Pandemi döneminde öne çıkan izole yaşam şekli, İstanbul’un iki ilçesinde konut fiyatlarını artırdı

GoogleNews Abone ol
Pandemi döneminde öne çıkan izole yaşam şekli, İstanbul’un iki ilçesinde konut fiyatlarını artırdı
Bu haber 13 Ocak 2021 - 11:00 'de eklendi

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs pandemisi, insanların yaşam biçimlerini değiştirdi. Bu dönemde izole ve müstakil yaşam biçimi öne çıktı. Aynı zamanda evde vakit geçirme süresinin artmasıyla bahçeli ve balkonlu konutlara da ilgi arttı.

Yenişafak’ta yer alan habere göre, şehirden uzak, müstakil yaşama uygun olan bölgelerde 2020 yılında konut fiyatları arttı. İstanbul’da bu tanıma uygun Beykoz ve Sarıyer ilçelerinde ciddi oranda fiyat artışları görüldü.

YÜZDE 116 ARTIŞ

İstanbul Anadolu yakası ilçesi Beykoz’da konut fiyatlarının 2020 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 116 oranında artış gösterdiği belirlendi. İlçede ortalama konut metrekare fiyatı 5 bin 661 TL seviyesinden 12 bin TL seviyesine çıktığı görüldü.

Avrupa yakasının gözde ilçelerinden olan Sarıyer’de ise konut fiyatlarının 2020 yılında yüzde 107 oranında arttığı belirtildi. İlçede ortalama konut metrekare fiyatının 20 bin TL seviyesine çıktığı belirlendi.

EGE VE AKDENİZ’DE DE FİYAT ARTIŞLARI OLDU

Koronavirüs salgını sürecinde ilgi gören noktalarda gayrimenkul fiyatları artış gösterdi. Bu bölgelerden olan Muğla’nın Fethiye ilçesinde konut fiyatlarında yüzde 80’lik artış görüldü. İlçede ortalama konut metrekare fiyatı 3 bin 692 TL’den 6 bin 644 TL seviyesine çıktı.

Antalya‘nın Alanya ilçesinde ise konut fiyatlarında yüzde 79’luk artış görüldü. Alanya’da ortalama konut metrekare fiyatı 5 bin 356 TL seviyesinde görülüyor. Konyaalatı ilçesinde ise yüzde 72’lik fiyat artış görüldü. Bu ilçede ortalama konut metrekare fiyatları 6 bin 261 TL olarak belirlendi.

Pandemi döneminde öne çıkan izole yaşam şekli, İstanbul'un iki ilçesinde konut fiyatlarını artırdı
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER