Pfizer BioNTech aşısının 6 ay koruduğu açıklandı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Pfizer BioNTech aşısının 6 ay koruduğu açıklandı!

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında virüse karşı geliştirilen Pfizer BioNTech aşısı için gerçekleştirilen etkinlik oranları sonuçlarına göre aşının en az 6 ay gibi bir süre koruma sağladığı bildirildi.

GoogleNews Abone ol
Pfizer BioNTech aşısının 6 ay koruduğu açıklandı!
Bu haber 01 Nisan 2021 - 18:24 'de eklendi

Türk Bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin kurucu ortağı oldukları BioNTech ile ABD merkezli Pfizer’in ortak geliştirdikleri Kovid-19 aşısıyla ilgili etkinlik oranları açıklandı.

Kasım ayı içerisinde başlatılan ve 44 bin kişi üzerinde yapılan çalışmalarda aşının etkinlik oranının yüzde 91,3 olarak çıktığı ve aşının en az 6 ay gibi bir süre koronavirüsten koruduğu bildirildi.

Yapılan çalışmalarda ayrıca aşının B.1.351 olarak diye bilinen Güney Afrika varyantına karşı da yüzde 100 etkili olduğu saptandı.

BioNTech ve Pfizer’in, koronavirüse karşı ortaklaşa geliştirdikleri Kovid-19 aşısının devam eden Faz 3 klinik deneyleri sonuçları kamuoyu ile paylaşılırken, açıklamada aşının ikinci dozunun uygulanmasından sonra kişinin en az 6 ay gibi bir süre bağışıklık kazandığı belirtilerek ayrıca 800 kişi üzerinde yapılan deneme çalışmalarında Güney Afrika mutasyonuna karşı aşının yüzde 100 oranda bir etki sağladığı kaydedildi.

Pfizer BioNTech aşısının 6 ay koruduğu açıklandı!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER