Sağlık Bakanı Koca: Aşılama programına bazı risk grupları da eklendi! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Sağlık Bakanı Koca: Aşılama programına bazı risk grupları da eklendi!

Koronavrüs salgınına karşı başlatılan aşılama uygulamalarında yeni bir programa geçildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama uygulamaları takvimine bazı risk gruplarında yer alan hastaların dahil edildiğini duyurdu.

GoogleNews Abone ol
Sağlık Bakanı Koca: Aşılama programına bazı risk grupları da eklendi!
Bu haber 28 Mart 2021 - 11:00 'de eklendi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanmasına başlanan aşılama çalışmaları programı çerçevesine yeni gruplar da dahil edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada aşılama programında yeni bir grup programına geçildiğini duyurdu.

Koronavirüs aşılamaları için sisteme tanımlanan 60 yaş ve üzeri vatandaşların eşleri ile birlikte randevularını alarak koronavirüs aşılarını olabileceklerini belirten Bakan Koca, bazı risk gruplarının da aşı programına dahil edildiğini söyledi. Risk grubuna dahil edilen morbid obez, diyaliz hastaları ve malign tümörü kanser hastaları ile birlikte down sendromlu kişilere öncelik verilerek kendilerinin sisteme tanımlandığını aktaran Bakan Koca, açıklamasının devamında mümkün olan en kısa sürede çok riskli vatandaşlarımı koruma hedeflerinde olduklarını sözlerine ekledi.

Sağlık Bakanı Koca: Aşılama programına bazı risk grupları da eklendi!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER