Sağlık Bakanlığı'ndan yeni 'aşıla' mobil uygulaması devrede! aşı kayıtları daha hızlı yapılacak | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni ‘aşıla’ mobil uygulaması devrede! aşı kayıtları daha hızlı yapılacak

GoogleNews Abone ol
Sağlık Bakanlığı’ndan yeni ‘aşıla’ mobil uygulaması devrede! aşı kayıtları daha hızlı yapılacak
Bu haber 12 Ocak 2021 - 14:29 'de eklendi

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs aşılarının takibinin daha kolay yapılabilmesi için yeni bir uygulama geliştirdi. Mobil telefonlara indirilen ‘aşıla’ uygulamasıyle vatandaşlar aşı kayıtlarını yaptırırken sağlık çalışanlarıda bu uygulamayla aşının takibini daha hızlı sağlayacaklar.

Yeni tip koronavirüs salgınında geliştirilen aşıların uygulama aşamaları için tüm hazırlıklar devam ederken Sağlık Bakanlığı da yeni bir uygulamayı vatandaşların kullanımına sundu. Mobil telefonlara indirilecek ‘aşıla’ uygulamasıyla vatandaşların aşı kayıtları yapılacak ve aşının uygunluğu kontrol edilerek kare kodu okutulmasıyla aşıların uygulaması gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile geliştirilen bu yeni uygulamayla sağlık personelleri hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edecekler. Vatandaşlar ise tüm bilgilere, dokümanlara, duyuru ve eğitim videolarına “https://asila.saglik.gov.tr” adresinden kolayca erişim sağlayabilecekler.

Koronavirüs aşısının uygunluğunun kontrol edilebilmesi olanağını sağlayan aşıla mobil uygulaması ise “https://mobilmarket.saglik.gov.tr” adresinde İOS, Android ve Huawei telefonlarına yüklenebilecek.

Uygulamanın yüklenmesi sırasında kullanım ayarlarının kontrol edilmesi gerekirken indirme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka belirtilen ayarların yapılması gerekecek.

Sağlık Bakanlığı’ndan yeni uygulama! Aşı kayıtları ‘aşıla’ mobil uygulamasından yapılacak
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER