Şanlıurfa Eyyübiye'deki kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabında inşaat sürüyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Şanlıurfa Eyyübiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabında inşaat sürüyor

GoogleNews Abone ol
Şanlıurfa Eyyübiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabında inşaat sürüyor
Bu haber 04 Ocak 2021 - 9:00 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli ve modern yaşam alanları oluşturuluyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Akçamescit bölgesinde Eyyübiye Belediyesi ve TOKİ ortaklığıyla kentsel dönüşüm çalışmaları yürütülüyor. Söz konusu proje 4 etaptan oluşurken ilk etapta inşaat çalışmaları devam ediyor. Proje toplamında 3 bin konut hayata geçirilecek.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, proje alanında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgiler aldı.

İLK ETAPTA TESLİMLER BAŞLIYOR

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Gayret edince, çalışınca her şey çok güzel oluyor. Bizim seçim çalışmalarında vermiş olduğumuz sözlerden biri kentsel dönüşümdü. Göreve gelir gelmez arkadaşlarımızın hummalı çalışmaları neticesinde Akçamescit bölgemizde kentsel dönüşüme başladık. Şu an Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Kentsel dönüşüm alanını gezdik, çok beğendik. Gerçekten modern binalar ortaya çıkmış. Eyyübiye’ye yakışan binalar ortaya çıkmış. Bu da bizi ayrıca mutlu etti” diye konuştu.

İlk etap çalışmasında 367 konutun inşa edildiğini belirten Başkan Kuş, “İnşallah Mart ayında ev sahiplerine teslim edilecek. Akabinde 2. 3. ve 4. etabımızı hayata geçireceğiz. Bu 4 etabın bitmesi halinde Eyyübiye’mize 3000 konutu kazandırmış olacağız. Ben emeği geçen herkese, Başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Mart ayında kentsel dönüşümü 2 etabı ile sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

KOORDİNELİ ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise ziyaretlerinde örnek daireyi gezdiklerini belirterek, “Gerçekten çok güzel olmuş. Kentsel dönüşüm konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak Eyyübiye Belediye Başkanımızın ekibi ile ortak koordineli çalışmalarımız devam ediyor. Allah nasip ederse Eyyübiye’yi dönüştürmek istiyoruz. Nasıl mı dönüştüreceğiz? Ekip ruhu ile çalışarak dönüştüreceğiz. Koordineli çalışmanın sonucu böyle eserler ortaya çıkıyor. Eyyübiyeli kardeşlerimiz her şeyin en güzeline layıklar. Eyyübiye’de yaşayan vatandaşlarımızın böyle güzel, modern alanda yaşama hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de Mehmet Kuş başkanımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Eyyübiye'deki kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etabında inşaat sürüyor
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER