Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB2 ile MaviVatan'da daha güçlü olacağız! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB2 ile MaviVatan’da daha güçlü olacağız!

GoogleNews Abone ol
Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB2 ile MaviVatan’da daha güçlü olacağız!
Bu haber 09 Nisan 2021 - 10:03 'de eklendi

Bayraktar TB2 ile ANKA arasında bir konumda bulunacağı tahmin edilen Bayraktar TB3 için TCG Anadolu’da birtakım modifikasyon gerçekleştirecek.

Bu modifikasyonların sonucunda TCG Anadolu, Baykar Savunma üretimi Bayraktar TB3 için uçuş operasyonlarına hazır hale getirilecek.

Bayraktar TB3’ün, ROKETSAN tarafından geliştirilen L-UMTAS Anti-Tank Güdümlü Füze (ATGM) sistemini kullanabilecek kapasitede olacağı öngörülüyor.

Selçuk Bayraktar: Bayraktar TB2 ile MaviVatan'da daha güçlü olacağız!

SELÇUK BAYRAKTAR: DÜNYADA İLK OLACAK

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Sınıfında dünyanın ilk gemiye konuşlu S/İHA’sı olacak BayraktarTB3’ün yuvası TCG Anadolu’yu ziyaret ettik. Savunma Sanayii ve Deniz Kuvvetlerimizden teknik heyetler ile harekat isterleri toplantısı yaptık. #MaviVatan’da daha güçlü olacağız!” ifadlerini kullandı.

DEMİR: YENİ SİHA’LAR TCG ANADOLU’YA KONUŞLANACAK

Konuyla ilgili olarak, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada, “TCG Anadolu’yu bir SİHA gemisine dönüştürecek çeşitli sabit kanatlı İHA projelerimiz var” ifadelerine yer verilmişti.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER