Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde! İlaçlar ücretsiz olarak verilecek | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde! İlaçlar ücretsiz olarak verilecek

Alınan Cumhurbaşkanlığı kararı ile sigarayı bırakmak için tedavi gören kişilere sayıları 500 bini geçmemesi şartı ile sosyal güvenceye tabi olup olmadığına bakılmadan Sağlık Bakanlığı’nın temin ettiği ilaçların kendilerine ücretsiz olarak verileceği bildirildi.

GoogleNews Abone ol
Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde! İlaçlar ücretsiz olarak verilecek
Bu haber 01 Nisan 2021 - 17:59 'de eklendi

Sigarayı bırakmak için tedavi gören vatandaşları ilgilinden bir haber yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan bir karar ile birlikte sigarayı bırakma tedavisi alanlara sayıları 500 bini geçmemesi şartı ile ilaçlarının temin edileceği bildirildi. Sağlık Bakanlığı tarafından temin edeceği ilaçların verilebilmesi için hastaların herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığının da gözetilmeyeceği açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve yürürlüğe giren Cumhurbaşkanı kararının 4736 sayılı Kanun’da yer alan birinci maddesinin birinci fıkrası hükmüne göre muaf tutulacak kişilerin tespitine dair alınan kararda sigarayı bırakmak için tedaviye başlayan hastaların sosyal güvenceleri olup olmadığına bakmadan Sağlık Bakanlığı’nın 1’inci, 2’inci ve 3’üncü basamak sağlık kuruluşlarına vereceği ‘Nikotin Replasman Preparat’ ile ‘Bupropion HCI’ ve ‘Vareniklin’ içerikli tüm ilaçlardan eğitim birimlerinin vasıtasıyla ücretsiz olarak faydalanacakları aktarıldı.

Sigarayı bırakmak isteyenlere müjde! İlaçlar ücretsiz olarak verilecek
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER