Sur Yapı İstanbul'da 3 yeni proje hayata geçirecek | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Sur Yapı İstanbul’da 3 yeni proje hayata geçirecek

GoogleNews Abone ol
Sur Yapı İstanbul’da 3 yeni proje hayata geçirecek
Bu haber 27 Şubat 2021 - 13:32 'de eklendi

İstanbul, Ankara ve Antalya şehirlerinde konut projeleri geliştiren ve sektörün deneyimli firmaları arasında yer alan Sur Yapı’nın İstanbul’da yeni konut projeleri hazırlığında olduğu aktarıldı.

Dünya’da yer alan habere göre, Antalya’da 1.3 milyon metrekarelik alanda yaptıkları projenin yüzde 20’sini bina, kalan bölümü ise yeşil alan ve yol olarak tasarlandığını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Projemizin ortasında 157 bin metrekarelik park yapmaktayız. Hak sahiplerinin isimleriyle markaladığımız 11 bin meyve ağacını da bu parka dikeceğiz Cadde donatıları, sosyal yaşam alanları, hastane, müze, kütüphane, okul, üniversite gibi çok yönlü bir yaşam alanı sunuyoruz. Burada 70 bin kişi yaşayacağı akıllı bir şehir inşa ediyoruz” diye konuştu.

İSTANBUL’DAKİ ÇALIŞMALAR

İstanbul’da Excellence Koşuyolu, Topkapı’da yapımı süren Topkapı Evleri ve Kağıthane’de devam eden ‘Tempo City’ projelerinin kentsel dönüşüm kapsamında inşa edildiği bilgisini paylaşan Elmas, “Önümüzdeki günlerde kentsel dönüşüm kapsamında Sancaktepe’de yeni projeye başlıyoruz. Ayrıca İstanbul’un Beykoz ve Ümraniye ilçelerinde iki farklı dönüşüm projesinin çalışmalarına devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’UN YARISI DEPREME HAZIRLIKLI DEĞİL”

OECD raporuna göre dünyada en çok doğal felaketlerin yaşandığı ülke sıralamasında Türkiye’nin 4’üncü sırada yer aldığına dikkat çeken Altan Elmas, “Rakamlar, İstanbul’un olası bir depreme hazırlıklı olmadığını söylüyor. En iyi bakış açısıyla bile İstanbul’un yüzde 50’lik kısmı hazır. Bir an önce 2021 yılında kentsel dönüşüm konusuna daha fazla yoğunlaşmalıyız” şeklinde konuştu.

Sur Yapı İstanbul'da 3 yeni proje hayata geçirecek
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER