Tekirdağ, Mersin, Kayseri ve Çorum'da bazı alanlar riskli olarak ilan edildi | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Tekirdağ, Mersin, Kayseri ve Çorum’da bazı alanlar riskli olarak ilan edildi

GoogleNews Abone ol
Tekirdağ, Mersin, Kayseri ve Çorum’da bazı alanlar riskli olarak ilan edildi
Bu haber 07 Ocak 2021 - 12:56 'de eklendi

Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de 4 şehirde yer alan bazı bölgeler, Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan olarak ilan edildi.

Bu bölgeler Çorum, Mersin, Tekirdağ ve Kayseri şehirlerinde yer alıyor. Riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm uygulanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de sürdürülen kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla riskli bölgeler güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarına çevriliyor.

TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA’DA RİSKLİ ALAN KARARI

Olası Marmara Depremine karşı tehlike taşıyan Tekirdağ’da bu açıdan kentsel dönüşüm çalışmaları büyük önem taşıyor. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde riskli alan kararı alındı.

Süleymanpaşa’nın Altınova Mahallesi‘nde yaklaşık 140 bin metrekarelik alan kentsel dönüşüm bölgesi olarak ilan edildi. Bölgede dönüşüm çalışmaları uygulanacak.

KAYSERİ MELİKGAZİ’DE YENİ DÖNÜŞÜM ALANI

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde de bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla kentsel dönüşüm alanı belirlendi.

Melikgazi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde belirlenen kentsel dönüşüm bölgesi, yaklaşık 222 bin metrekare büyüklüğe sahip. Çalışmalarla ilgili detayların önümüzdeki dönemlerde paylaşılması bekleniyor.

MERSİN VE ÇORUM’DA DA DÖNÜŞÜM HAZIRLIĞI

Mersin’de kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandığı Akdeniz ilçesinde yeni dönüşüm alanı ilan edildi. Akdeniz’in Barış Mahallesi‘nde 37 bin 500 metrekarelik alan riskli bölge olarak belirlendi.

Çorum’un Merkez ilçesi Kale Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 94 bin 286 metrekarelik alan riskli bölge ilan edildi. Bu bölgede de kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları uygulanacak.

Tekirdağ, Mersin, Kayseri ve Çorum'da bazı alanlar riskli olarak ilan edildi
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER