Teröristlere büyük darbe! iletişim kaynakları kesildi | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Teröristlere büyük darbe! iletişim kaynakları kesildi

GoogleNews Abone ol
Teröristlere büyük darbe! iletişim kaynakları kesildi
Bu haber 18 Ocak 2021 - 1:24 'de eklendi

Alınan son dakika haberinde; Son 3 yıl içerisinde PKK/KCK’lı teröristlere ait 815 telsize el konuldu, örgüt içi haberleşmenin yüzde 80 azaldığı belirtildi

Jandarma Genel Komutanlığının son 3 yılda yaptığı terör operasyonlarında ele geçirilen 815 el telsizi ve ülkeler arası görüşme yapılabilen uzun menzilli telsizlere el konuldu, terör örgütü PKK/KCK içerisindeki haberleşmenin önceki dönemlere göre yüzde 80 azaldığı anlaşıldı.

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgide, yurt içinde PKK/KCK’ya karşı ”terörü kaynağında yok etme” ve ”terör örgütlerinin faaliyet yürüttüğü her alanda etkisiz hale getirilmesi” için düzenlenen ”Kıran”, ”Kapan” ve ”Yıldırım” isimli operasyonları başarılı bir süreci ortaya çıkardı.

El konulan telsizlerle bağlantılı olarak örgüt içi haberleşmenin önceki yıllara göre yüzde 80 azaldığı anlaşıldı.

İletişim kuramayacak duruma gelen sözde örgüt yönetimi ile kırsal kadroların bağlantıları kesilirken telsizle talimat alamayan alt kademelerde çözülme, kaçış ve teslim olmalar çoğaldı.

Yerlerinin tespit edileceğinden korkuyorlar

Özellikle son zamanlarda  yapılan operasyonlarda  153 teröristin etkisiz hale getirildiği ”Yıldırım operasyonları”yla örgütün yok olma süreci artarak devam ediyor.

Teslim olan veya sağ ele geçirilen teröristler, verdikleri ifadelerde çok sayıda telsizin güvenlik güçlerinin eline geçtiğini söyledi.

Teröristler, ellerinde bulunan telsizleri kullandıkları takdirde yerlerinin anlaşılmasından korkan sözde üst yönetimin kendileriyle bağlantı kuramadığını ve çaresiz kaldıklarını söyledi.

Teröristlere büyük darbe! iletişim kaynakları kesildi
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER