TOKİ, Afyonkarahisar'daki yeni çalışması için düğmeye bastı. | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

TOKİ, Afyonkarahisar’daki yeni çalışması için düğmeye bastı.

GoogleNews Abone ol
TOKİ, Afyonkarahisar’daki yeni çalışması için düğmeye bastı.
Bu haber 26 Şubat 2021 - 13:24 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sosyal konut projelerine 2021 yılında da devam ediyor.

TOKİ’nin 81 ilde hayata geçirdiği sosyal konutlar, vatandaşlara uygun fiyatlarla güvenli yaşam alanı sunuyor.

TOKİ’nin Afyonkarahisar’da yeni proje hazırlığında olduğu duyuruldu. İhale sürecine giren projede toplam 313 adet konut inşa edilecek. Projede aynı zamanda 92 adet iş yeri de hayata geçirilecek.

Söz konusu projenin ihalesi ise 25 Mart günü yapılacak. İhale sürecinden sonra kazanan firmanın belirlenmesiyle projede çalışmaların resmen başlaması bekleniyor.

TOKİ tarafından yapılan ihale duyurusunda, “Afyonkarahisar İli, Merkez İlçesi Mısri Camii ve Yakın Çevresi 1. Etap 313 adet konut ve 92 adet işyeri İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 25 Mart 2021 tarihinde saat 14:00’te yapılacak” ifadeleri kullanıldı.

AKSARAY’DA DA YENİ PROJE HAZIRLIĞI

Anadolu’nun birçok şehrinde yeni proje çalışmalarını sürdüren TOKİ, Aksaray’daki yeni sosyal konut projesi için de düğmeye bastı. Projenin ihale sürecine girdiği duyuruldu.

Aksaray’un Sultanhanı bölgesinde daha önce hayata geçirilmiş TOKİ projesinin 3’üncü etap çalışması yürütülecek. Bu etap çalışması kapsamında 158 adet konut ve 3 dükkanlı ticaret merkezi hayata geçirilecek.

TOKİ Aksaray Sultanhanı 3. Etap çalışmasının ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. İhale sürecinin tamamlanması ve kazanan firmanın belirlenmesiyle bölgede inşaat çalışmaları başlayacak. Konut tipleri, konut fiyatları, ödeme seçenekleri, teslim ve kura takvimi gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda duyurulması bekleniyor.

TOKİ, Afyonkarahisar'daki yeni çalışması için düğmeye bastı.
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER