Tozkoparan'da kimse mağdur olmayacak! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Tozkoparan’da kimse mağdur olmayacak!

GoogleNews Abone ol
Tozkoparan’da kimse mağdur olmayacak!
Bu haber 05 Ocak 2021 - 16:55 'de eklendi

İstanbul’un Güngören ilçesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nde bir süredir gündemde olan kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor.

Proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Emlak Konut tarafından yürütülecek.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı‘nda projeye dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanlık olarak vatandaşların yayında olduklarının altını çizen Bakan Kurum, “Bu projeyi, söz verdiğimiz şartlarda ve tarihte, 1 buçuk yılda bitirip sizlere teslim edeceğiz. Söylediğimiz şartlarda sözleşme yapmak isteyenler Kentsel Dönüşüm Ofisimizde hemen yapabilirler. Sizlere, yalan yanlış bilgiler aktaranlara kesinlikle kulak asmayın. Sözümüz senettir. Onlar eser ortaya koyamayanların, her hayırlı işe engel olmaya çalışanların boş çabalarıdır” diye konuştu.

“MÜLKİYET NOKTASINDA MAĞDURİYET OLMAYACAK”

Tozkoparan’da kentsel dönüşüm ofisinin açıldığını kaydeden Bakan Kurum, “Alanda etüt çalışmalarımızı yaptık. Hak sahipliği çalışmalarımızı tamamladık. Şunun altını net bir şekilde çizerek söylüyorum. Sizleri, hak sahipliği ve mülkiyet noktasında asla mağdur etmeyeceğiz. Bunun sözünü daha önce verdiğim gibi buradan Tozkoparanlı kardeşlerimizin, sizlerin huzurunda yeniliyorum. Projemizin; ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerimizi atacak, 1,5 yıl içerisinde bitireceğiz. Yavrularımıza sağlıklı, güvenli bir geleceği, daha güzel bir Tozkoparan’ı el birliğiyle sunacağız” ifadelerini kullandı.

KONUT FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Tozkoparan’da kentsel dönüşüme girenlere ilk etapta 5 aylık peşin olarak 7 bin 500 lira kira yardımı yapılacağı bilgisini aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ayrıca kiracı kardeşlerimize de 3 bin lira taşınma yardımımız olacak. İnşa edeceğimiz yeni konutların yapım maliyeti 700 milyon lira olacak. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla konutlarımızın her biri için yüzde 40’a varan desteği Bakanlık olarak yapacağız” diye konuştu.

Konutlar için ödenecek fiyatlardan da bahseden Bakan Kurum, “125 ila 135 metrekare olacak 3+1 daireler için ortalama 220 bin TL, 95 ila 110 metrekare olacak 2+1 daireler için de ortalama 180 bin TL bedel ödeyeceksiniz. Bu miktarı da 15 yıla varan vadelerle kiradan bile az taksitlerle ödeyeceksiniz” şeklinde konuştu.

"Tozkoparan'da kimse mağdur olmayacak"!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER