Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan bir arada gövde gösterisi yaptı! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan bir arada gövde gösterisi yaptı!

GoogleNews Abone ol
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan bir arada gövde gösterisi yaptı!
Bu haber 14 Ocak 2021 - 9:30 'de eklendi

Kureyşi, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan Üçlü Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında konuştu.

Ülkesinin, Türkiye ve Azerbaycan ile yakın ve dostane ilişkiler yürüttüğünü söyleyen Kureyşi, üçlü ilişkilerde son derece önemli bir güvenin tesis edildiğini kaydetti.

Kureyşi, bugünkü görüşmelerde, ticaret, yatırım, güvenlik alanlarının yanı sıra stratejik ve siyasi iş birliği konularının ele alındığını belirterek, üç ülkenin birçok farklı konuda yakın düşüncelere ve ortak çıkarlara sahip olduğunu dile getirdi.

Bakan Kureyşi, üç ülkenin barışı, istikrarı ve bulunduğu bölgelerdeki refahı geliştirmek istediğinin altını çizerek,

“Bizler bu çerçevede, üçlü iş birliğimizi yoğunlaştırmaya ve derinleştirmeye karar verdik. Bu diyaloğu düzenli bir hale getirmek istiyoruz.” dedi. 

Bakan Çavuşoğlu: Ülkeler arası ilişkileri geliştirmenin önemine değindik

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ortak basın toplantısında konuştu

Zirvede birçok alanda birlikte çalışma konusunda karar aldıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, “Güvenlik, istikrar ve refahı artırmak için önemli adımlar atmaya karar verdik. Zirve toplantımızın birincisini 2017’de Bakü’de gerçekleştirdik şimdi sıra Türkiye’de. Bugün bu formattaki toplantıları daha sıklıkla gerçekleştirmeye karar verdik. Yani 3-4 yıl beklememize gerek yok.” diye konuştu.

Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov‘la yaptıkları üçlü toplantıda ülkeler arası ilişkileri geliştirmenin önemine de değindiklerini belirterek, “Özellikle ulaştırma ve enerji alanında altyapının geliştirilmesinin ne kadar önemli olduğundan bahsettik.” değerlendirmesini yaptı. 

Bayramov’dan kurtarılan topraklara yatırım çağrısı

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov da “Pakistan ve Türkiye’den firmaları, kurtardığımız toprakların yeniden inşasına katılması için davet ediyorum” dedi. 

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER