Türkiye'nin turizm bölgelerinde kaçak yapılaşmaya göz açtırılmıyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Türkiye’nin turizm bölgelerinde kaçak yapılaşmaya göz açtırılmıyor

GoogleNews Abone ol
Türkiye’nin turizm bölgelerinde kaçak yapılaşmaya göz açtırılmıyor
Bu haber 06 Mayıs 2020 - 20:06 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye’nin tüm şehirlerinde başlattığı kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarını turizm bölgelerinde artırdı. Özellikle Muğla, Antalya gibi şehirlerde çok sayıda yıkım yapılırken Kapadokya da kaçak yapılaşmanın yoğun şekilde sürdüğü bölgeler arasında bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Nevşehir’deki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Nevşehir’in en önemli kentlerden biri olduğunu belirten Bakan Kurum, kentin ilçeleri ve turistik yerlerinin hem yerli hem de yabancı turistler tarafından her yıl ziyaret edildiğine değindi.

KAPADOKYA’YA YAKIŞMAYAN YAPILAR YIKILIYOR

Nevşehir ilçesi Kapadokya’nın önemli bir turizm bölgesi olduğunun altını çizen Bakan Kurum, “Çalışmalardan biri de Kapadokya’da doğal yapıyı bozan ve Kapadokya’mıza yakışmayan kaçak yapıların yıkımıydı. Valiliğimiz ve belediyemizle iş birliği yapmak suretiyle Kapadokya’daki bütün kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdik.  Nevşehir’de ve turizm cennetimiz Kapadokya’da doğal yapıyı bozan kaçak yapılara müsaade etmiyor, kentsel dönüşüm ve yenileme projelerimizi bölgenin dokusuyla uyumlu, ekolojik bir yaklaşımla hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

TOKİ DEVREDE

Nevşehir’de devam eden diğer çalışmalar hakkında da bilgiler veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Uçhisar’daki derme çatma yapıların yıkılması talimatını verdiklerini belirterek Nevşehir’e yakışacak bir yapı yapılması talimatını Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) verdiklerini aktardı.

Nevşehir’de kentsel dönüşüm projeleri olduğunu belirten Bakan Kurum, valilik yanındaki okulların bulunduğu alanda da millet bahçesi, sokak sağlıklaştırma ve çevre düzenlemesi projeleri olduğunu ifade etti.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER