Uzundere'de 809 sosyal konut inşa ediliyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Uzundere’de 809 sosyal konut inşa ediliyor

GoogleNews Abone ol
Uzundere’de 809 sosyal konut inşa ediliyor
Bu haber 26 Ocak 2021 - 13:45 'de eklendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sosyal konut projelerine 2021 yılında da devam ediyor. TOKİ’nin hayata geçirdiği sosyal konutlar, doğal afetlere karşı güvenli yaşam alanları sunuyor.

30 Ekim 2020 günü Ege Denizi Seferihisar açıklarında meydana gelen depremden sonra İzmir genelinde yapı stokunun durumu tartışılır hale geldi. Şehirde kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanırken hayata geçirilecek sosyal konutlarla da güvenli yapı stoku oluşturulacak.

İzmir’in Karabağlar ilçesi Uzundere Mahallesi’nde TOKİ tarafından yeni bir proje hayata geçirilecek. Söz konusu projenin ihalesi bugün düzenlenecek. İhaleden sonra kazanan firmanın belirlenmesiyle inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI OLUŞTURULACAK

TOKİ’nin İzmir Uzundere‘de hayata geçireceği yeni projede 809 adet sosyal konutun yanı sıra 2 adet ticaret merkezi, 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

TOKİ tarafından yapılan ihale duyurusunda şu ifadelere yer verildi: “İzmir İli Karabağlar İlçesi Uzundere Mahallesi 809 adet konut, 2 adet ticaret merkezi ve 1 adet cami inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır”

2021 yılının ilk yarısında çalışmaların başlaması beklenen söz konusu projede konut fiyatları, ödeme seçenekleri, kura takvimi, konut teslim tarihi gibi konularda resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından yapılması bekleniyor.

Uzundere'de 809 sosyal konut inşa ediliyor
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER