Vali Yerlikaya'dan beklenen haber: Vaka sayılarının düştüğü ilçeleri duyurdu | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Vali Yerlikaya’dan beklenen haber: Vaka sayılarının düştüğü ilçeleri duyurdu

GoogleNews Abone ol
Vali Yerlikaya’dan beklenen haber: Vaka sayılarının düştüğü ilçeleri duyurdu
Bu haber 09 Ocak 2021 - 12:56 'de eklendi

Koronavirüs salgınında alınan tedbirler salgının yayılmasında ciddi oranda bir azalma gösterdiğini açıklayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, mega kentte vaka sayılarının düştüğü ilçeleri duyurdu.

Koronavirüs ile mücadelede Türkiye genelinde ve en çok vakanın bulunduğu İstanbul’da sevindiren gelişmeler yaşanıyor. Vaka sayılarının hızla yükselmesi sonrası alınan sert tedbirlerle birlikte alarm veren bölgelerde risk yeniden en aza inmeye başladı. Konuya ilişkin ilk müjde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Koca, “İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık.

Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında %40, Ankara ve Bursa’da %60’a yakın düşüş oldu.” dedi. 56 saatlik kısıtlamanın ilk gününde bir güzel haber de İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan geldi.

Yılın ilk filyasyon toplantısı sonrası kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ‘Yılın ilk filyasyon toplantısı sonrası şunu memnuniyetle söyleyebilirim: Her geçen gün vaka sayımız azalıyor.” diyerek İstanbul’da vakaların en çok azaldığı ve en az azaldığı ilçeleri tek tek duyurdu.

Vali Yerlikaya’nın bildirdiğine göre; İstanbul’da koronavirüs vakalarının en çok azaldığı ilçeler; Bakırköy, Adalar, Avcılar, Bahçelievler ve Sultangazi’ oldu.

En az düşüşün görüldüğü ilçeler ise; Şişli, Şile, Üsküdar, Zeytinburnu ve Beyoğlu…

Vali Yerlikaya’dan beklenen haber: Vaka sayılarının düştüğü ilçeleri duyurdu
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER