Yenilgiyi hazmedemeyip köşeye sıkışan Trump nükleer savaş başlatabilir! | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Yenilgiyi hazmedemeyip köşeye sıkışan Trump nükleer savaş başlatabilir!

GoogleNews Abone ol
Yenilgiyi hazmedemeyip köşeye sıkışan Trump nükleer savaş başlatabilir!
Bu haber 09 Ocak 2021 - 13:35 'de eklendi

ABD Başkanlık seçimlerini kaybeden Donald Trump hakkında ortaya atılan bir iddia korkuttu. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ile Trump’ın herhangi bir savaş başlatmasını engellemeye yönelik tedbirleri ele alan bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri adeta bir kaosa teslim olmuş durumda. Son dakika bilgileri durumun hala endişe verici olduğunu aktarıyor. ABD’de Başkan Donald Trump destekçilerinin Kongre Binası baskını ile başlayan siyasi kriz devam ediyor. Daha önce Trump’ın anayasanın 25. maddesine göre görevden alınmasını isteyen ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, bu defa da Trump’ın nükleer saldırı düzenlemesini engellemeye yönelik tedbirleri konuşmak için ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Pelosi söz konusu görüşmeye ilişkin olarak, “Başkan Trump’ın askeri düşmanlık başlatması veya nükleer saldırı emri vermesini önlemeye yönelik önlemleri tartışmak için Milley ile konuştum” dedi. Pelosi, “Durum daha tehlikeli olamazdı.

Amerikan halkını, Trump’ın ülkemize ve demokrasimize yönelik dengesiz saldırılarından korumak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

HAREKETE GEÇİLMEZSE…


Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Kabine’ye, göreve uygun olmadığı gerekçesiyle Trump’ı görevden almaya çağrısını tekrarlayan Pelosi, harekete geçilmezse Kongre’nin yeni görevden alma maddeleri üzerinden ilerleyeceğini söyledi.

Yenilgiyi hazmedemeyip köşeye sıkışan Trump nükleer savaş başlatabilir!
ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER