Yüz yüze eğitimde son dakika kararı! Okullar 2 Mart'ta açılıyor | intHaber.com

SON DAKİKA

intHaber.com

Yüz yüze eğitimde son dakika kararı! Okullar 2 Mart’ta açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yazılı olarak yaptığı son dakika açıklamasında yüz yüze eğitimin 81 ilde illerdeki salgının seyrine göre 2 Mart Salı günü başlayacağı duyurdu.

GoogleNews Abone ol
Yüz yüze eğitimde son dakika kararı! Okullar 2 Mart’ta açılıyor
Bu haber 28 Şubat 2021 - 13:00 'de eklendi

Okulların 1 Mart Pazartesi günü açılacağı yönünde verilen karar sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafında yapılan son dakika açıklamasında yüz yüze eğitimin 2 Mart Salı gününe ertelendiğini bildirildi.

Bakanlık kanalından yapılan yazılı açıklamada; 81 ilde 1 Mart Pazartesi günü başlaması planlanan yüz yüze eğitime geçiş programının salgının seyrine göre 2 Mart Salı günü başlayacağı belirtildi.

1 Şubat günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nda, tüm resmi özel okul ve ana sınıfları ile birlikte 8 ve 12’nci sınıfların 1 Mart 2021 Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime başlaması kararı alındığı hatırlatıldığı yazıda 81 ilde salgın koşulları ile ilgili durumların değerlendirilerek il bazlı kararların da yeniden alınabileceği yönündeki detayın da kamuoyu ile paylaşıldığı belirtildi.

Yazıda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası’nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitim ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırıldığı ifade edildi.

ABONE OL
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER